Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 10 Fakte interesante për kërpudhat - Bujqesia.eu

10 Fakte interesante për kërpudhat

0

kerpudha 1

Këto janë 10 faktet interesante për kërpudhat:

1. Shumë kërpudha rriten në drejtim të dritës, duke e përcjellur diellin.
2. Kërpudhat përbëhen nga 90% ujë.
3. Një kërpudhë e vogël në përgjithësi ka më shumë kalium se një banane. Kaliumi është i mirë për zemrën, zvogëlon rrezikun e presionit të lartë të gjakut dhe goditjet.
4. Kërpudhat sigurojnë një burim me proteina dobëta pasi ato kanë zero kolesterol, yndyrna dhe karbohidratet shumë të ulëta.
. 5 .Këpurdhat janë të dobishme jo vetëm si ushqim dhe ilaçe; disa janë gjithashtu duke u përdorur në bio shërim, për të absorbuar dhe tretur substanca të rrezikshme si vaji, pesticidet dhe mbeturinat industriale, në vendet ku ata kërcënojnë mjedisin.
6. Faraonët kanë çmuar kërpudha si një delikatesë, dhe grekët besonin se kërpudhat dhënë forcë për luftëtarët në betejë. Romakët konsideronin kërpudhat si një dhuratë nga Perëndia dhe u kanë shërbyer vetëm në raste festash, ndërsa kinezët cmuan ato si një ushqim shëndetësor.
7. Kërpudhat, veçanërisht portabella janë përdorur shpesh në vend të mishit shumë duke i bërë ata të madh për VEGJETARIANËT dhe të fituar atyre emrin e “biftek për të varfërit”.
8. Tharja e kërpudhave është mënyra më e vjetër dhe më e përdorur për të ruajtur kërpudhat, por ato gjithashtu mund të konservohen, si turshi ose të ngrira.
9. Vjelja e kërpudhave të egra mund të jetë një hobi i rrezikshëm. Shumë kërpudha të gjetura su të egra duken shumë të ngjashme me shumëllojshmëri të ngrënshme, por ata në të vërtetë janë shumë helmuese.
10. Ato përmbajnë vitaminë D dhe janë të vetëm fruta ose perime burimi i kësaj vitamine kritike. Ashtu si njerëzit, kërpudha prodhojnë vitaminë D, kur i ekspozohen rrezeve të diellit .