Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 16 arsye pse duhet të hani hudhra dhe qepë. - Bujqesia.eu

16 arsye pse duhet të hani hudhra dhe qepë.

0

qepet

Hudhra është një përbërës i domosdoshëm për shumë receta sidomos të kuzhinës mesdhetare, e pasur me potas, selen, vitamina B1, B2 dhe C. Por për të njohur më mirë vetitë e hudhrës gjeni më poshtë të renditura 8 të tilla:
-Zvogëlon përqendrimin e kolesterolit në gjak
-Rrit praninë e kolesterolit të mirë
-Ul presionin në arterie -Mban nën kontroll qarkullimin e gjakut
-Shkatërron viruse dhe baktere që shkaktojnë infeksione
-Rrit mbrojtjen imunitare
-Eleminon toksinat
-Parandalon tumoret në aparatin tretës
Ndërkohë tek qepa gjendet kalcium, hekur, fosfor, magnez, potas, vitamina të grupit B, vitaminë C dhe E.
Ndër të tjera ka edhe veti të fuqishme antioksiduese të cilat mbrojnë membranat e qelizave nga aksioni dëmtues i radikaleve të lira. 8 veti që duhet të njihni për qepën: -Rrit praninë e kolesterolit të mirë në gjak dhe pakëson përqendrimin e kolesterolit të keq
-Parandalon të ftohtin, dhimbjet e fytit dhe bronshitin
-Stimulon sistemin imunitar
-Ndihmon për të mbajtur nën kontroll përqendrimin e glukozës në gjak
-Ndihmon për të luftuar infeksionevet e kërpudhave
-Ndikon për të mbajtur në gjendje të shëndetshme mukozën e stomakut dhe të aparatit tretës
-E kthen gliceminë në energji
-Parandalon shfaqjen e rrudhave duke mbajtur kostante vlerat e glicemisë.