Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Rritet subvencionimi me grure, miser, luledielli dhe lope qumeshtore. - Bujqesia.eu

Rritet subvencionimi me grure, miser, luledielli dhe lope qumeshtore.

0

MInistria

Në krahasim me vitin e kaluar, sivjet për fermerët që mbjellin kulturën e grurit do të ketë rritje të subvencioneve për 25 për qind më shumë, pra pagesa prej 125 euro do të jetë 150 euro për hektarë, për misër dhe luledielli pagesa nga 100 euro do të jetë 150 euro për hektarë. Për dele dhe dhi pagesa nga 10 euro për krerë, do të jetë 15 euro për krerë, për lopë qumështore pagesa nga 50 euro sa ishte vitin e kaluar sivjet do të jetë 70 euro për krerë, thuhet ne njoftimin e Ministrisë së BUjqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural.