Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Aloe Vera : Listë me përfitimet shëndetsore të saj - Bujqesia.eu

Aloe Vera : Listë me përfitimet shëndetsore të saj

0

-Detoksifikon trupin
-Hidraton Lëkuren
-Ulë nivelin e kolesterolit
-Mbështet sistemin imunitar
-Stabilizon sheqerin në gjak
-Lehtëson dhimbjen e arhitrisit
-Mbron trupin nga stresi
-Parandalon gurët në veshka
-Redukton shtypjen e lartë të gjakut
-Promovon dhëmbë të fortë dhe të shëndetshëm
-Nxit performancën kardiovaskulare dhe qëndrueshmërinë fizike
-Ndihmon zorrët
-Ndihmon në shërimin e kafshimeve nga insektet po ashte dobishme për astmën,ekzemen,djegiet , inflamacionet ,plagët dhe psoriazën.