Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Anemona:"Më ndiq ose largohu" - Bujqesia.eu

Anemona:”Më ndiq ose largohu”

0

anemoooooooooooooooooooooo

Është e pamundur të injorosh një tjetër lule që ka një kontrast të ndjenjave.

Duke qenë se dashuria nuk është ndonjëherë e përjetshme, është e nevojshme që disa lule të ekzistojnë për mirëkuptimin.

Anemona është simboli i ndarjes dhe i braktisjes. Por ajo gjithashtu reflekton përpjekjet dhe këmbënguljen për një rilindje të ndjenjave. Në bazë të dekorit dhe kompozimit të buqetës ju mund të arrini të kuptoni dy mesazhet e ndryshme që përçon kjo lule. Pra për një grua marrja e një buqetë me anemone mund të japë mesazhin më të keq. Mund të jetë shenjë që partneri i saj po vë në pikëpyetje realitetin e ndjenjave të tij. Ose më keq akoma do të thotë fundin e marrëdhënies së tyre. Përballë kësaj dashuria mund të mbijetojë ose të marrë fund.

Më optimistët prej jush do të shohin një shenjë të rilindjes dhe një liri. Gjithsesi, fillimi i diçkaje tjetër është premtim i lumturisë.