Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Arrat: një ushqim i përkryer për trurin tonë - Bujqesia.eu

Arrat: një ushqim i përkryer për trurin tonë

0

arrraaaEdhe pse lloje të ndryshme të arrave ekzistojnë ,arra angleze , e cila lindi në Persi , mbetet ndër llojet më të njohura . Në fakt , pothuajse të gjitha arrat komerciale që prodhohen sot janë ose arra angleze apo hibridet e tyre .
Arra janë shumë ushqyese , dhe përfitimet e tyre shëndetësore kanë qenë të njohura në Kinë dhe Indi për shekuj . Ato janë po aq të nderuara në Perëndim , megjithatë , dhe një numër i madh i studimeve verifikon provat e sistemeve të lashta shëruese .

Të mbushur me yndyrna që stimulojnë trurin

Arra janë të pasura me acide omega – 3 dhe omega – 6 yndyrore , veçanërisht bimore me bazë omega – 3 yndyrore të tilla si acidi alfa – linolenil . Këto yndyrna të dobishme , të cilat janë të njëjtat yndyrna që përbëjnë trurin tonë dhe sistemet nervor , I japin arrave veti të konsiderueshme për nxitjen e trurit. Për shembull , një studim i publikuar në një revistë për ushqimet bimore dhe për të ushqyerit të njeriut në nëntor 2011 zbuluan se minjtë që ishin ushqyer me arra për 28 ditë demonstruan një ” përmirësim të rëndësishëm në të mësuarit dhe kujtesën ” në krahasim me grupin e kontrollit . Një studim i dytë , botuar dy vjet më vonë në Neuroshkencën ushqyese , ka treguar se acidet yndyrore në ekstraktet e arrës mund të parandalojnë sëmundjet që lidhen me moshën si inflamacioni dhe stresi oksidativ në qelizat hippokamplate të trurit.

Studimet kanë lidhur edhe konsumin e rregullt të arrave për përfitime të shumta që lidhen me trurin, duke përfshirë parandalimin e sëmundjeve neurodegjenerative të tilla si çmenduria dhe sëmundjes Alzheimer , dhe përmirësimin e arsyetimit inferential , përfshirë përqendrimin dhe sinjalizimin interneuronal . Ashtu si vaj I kokosit , një tjetër ushqim që nxit funksionin njohës , pothuajse të gjitha këto përfitime vijnë nga përqendrimet e larta të yndyrave të dobishme në arra .

Parandalojnë kancerijn

Sipas një studimi të publikuar në Journal of Nutrition në prill 2014, minjët që ishin futur me kancere të gjirit të njeriut dhe të ushqyer me një dietë arre me përjetuan një rënie gjigante prej 80 për qind në normën e rritjes së tumorit në krahasim me grupin e kontrollit .. Studimi gjeti gjithashtu se arrat ngadalësuan rritjen e zorrës së trashë , prostatës dhe kancerit të veshkave në minj ,që do të thotë se arrat sigurojnë përfitimet të mëdha. Hulumtuesit ia atribojnë këto rezultate të caktuara komponimeve antioksiduese në arra , të tilla si tokoferolet , beta-sitosterol dhe pedunculagin , të cilat posedojnë veti anti – kancer .

Forcojnë sistemin kardiovaskular

Ushqime të pasura me yndyrna të dobishme janë të njohura për përmirësimin e sistemit tonë kardiovaskular , dhe arrat nuk janë përjashtim . Një studim i fundit i publikuar në Journal of Nutrition , për shembull , zbuloi se arrat janë treguar për të ulur kolesterolin e “keq” LDL dhe presionin e gjakut . Si pasojë , studiuesit rekomandojnë që njerëzit të shtojnë më shumë arra për dietat e tyre për të ndihmuar në parandalimin e sëmundjeve kardiovaskulare . Të dhënat e dala tregojnë gjithashtu se arrat mund të rrisin funksionin endoteliale , duke i bërë ato praktike për trajtimin e diabetit të tip II .

Burim i mirë me ushyes të tjerë

Arrat përfshijnë edhe ushqyes të tjetë në të cilët bëjnë pjesë kalciumi , hekuri, magnezi , fosfori , zinku dhe vitamina B . Arra janë veçanërisht të larta në magnez, një makromineral thelbësor në të cilin rreth 50 në 80 për qind e popullsisë së Shteteve të Bashkuara janë të mangët . Ashtu si shumica e arrave , arra janë gjithashtu një burim i mirë i proteinave , edhe pse proteina është jo i plotë ( dmth ajo nuk përmban të gjitha tetë amino acidet esenciale ) .