Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Arrat për pastrimin e mëlçisë. - Bujqesia.eu

Arrat për pastrimin e mëlçisë.

0

arrat

Duke qenë se mëlçia është një prej pjesëve më kryesore të trupit të njeriut, ajo vazhdimisht është e rrezikuar nga gjëra baktere e viruse të ndryshme, sidomos nga toksinat.
Por, për t’i shmangur këto, ne ju rekomandojmë konsumimin e arrave, si një prej kontribuuesve më të mëdhenj drejt mbajtjes së një mëlçie të pastër.
Mëlçia, duke qenë përgjegjëse për pastrimin e trupit nga toksinat, ngarkohet më së shumti nga ushqimet e ngopura dhe alkooli.
Por, për ta liruar nga këto pengesa, arra është një prej ndihmuesve më të mëdhenj, pasi që është e pasur me acide yndyrore omega-3, aminoacide, arginine dhe glutathione si dhe përshpejton shkarkimin e amoniakut nga trupi, por edhe qetëson enët e gjakut dhe pasuron gjakun me oksigjen.