Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Bima magjike Artemisia, vret qelizat kanceroze për 16 orë - Bujqesia.eu

Bima magjike Artemisia, vret qelizat kanceroze për 16 orë

0

bima sderuese TIRANE-‘Artemisia annua’, kjo është bima magjike që lufton kancerin. Ashtu sic dimë, kanceri është sëmundja më e fshehur, por që kur shfaqet nuk ka shërim. Por bima, Artemisia anunna, është një bimë vret 98 deri 100% të tumorit në vetëm 16 deri 24 orë! Nuk është bërë gjë tjetër veçse të fshihet me forcë ky zbulim dhe askush nuk flet për këtë pasi firmat farmaceutike kërkojnë barna që duhen përdorur gjatë nga pacientët dhe të sigurojnë kështu fitim, shkruan ‘Këshilla Mjekësore’. Revista ‘Life Science” në një studim të saj shprehet se ekziston pikërisht kjo bimë ku përbërësit e saj, të kombinuar me hekur, janë në gjendje të shkatërrojnë tumorin në vetëm 16 orë. Emri i saj është “Artemisia Annua” dhe ju e shihni në foto. Shkencëtarët e përfshirë në studim, pranojnë se substancat që rrjedhin nga “Artemisia annua” janë përdorur në mjekësinë kineze dhe mund të vrasin 98% të qelizave të kancerit të mushkërive në më pak se 16 orë. Në fakt, bima në fjalë, më vete shkatërron 28% të qelizave kancerogjene, por e kombinuar me hekurin, çon në shkatërrimin total të tumorit: pra duke përdorur formulën Artemisia Annua + Hekur = Shërim. Në të kaluarën, Artemisia Annua është përdorur si një ilaç i fuqishëm kundër malaries, por është treguar tashmë se ky trajtim është gjithashtu efektiv edhe në luftën kundër qelizave kancerogjene.