Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Boronicat mes shumë dobive shëndetësore ndihmojnë edhe në lirimin e fryrjeve të barkut. - Bujqesia.eu

Boronicat mes shumë dobive shëndetësore ndihmojnë edhe në lirimin e fryrjeve të barkut.

0

Boronica reportazh

Për shkak të problemeve me fryrjen e barkut, njerëzit shpesh ndodh që të përdorin një sërë ilaçesh. Dhe, përveç që janë të kushtueshme, barnat edhe nuk janë të preferuara për shkak të efekteve anësore.

Nëse dëshironi të mënjanoni këtë problem, ju mund të përdorni edhe një varg të ushqimeve dhe në mesin e tyre edhe boronica.

Përveç që ndihmojnë në shfryrjen e barkut, boronicat kurojnë edhe probleme të tjera si venat, variçet dhe problemet tjera të qarkullimit të gjakut.

Kjo frutë malore është shumë e dobishme edhe për personat të cilat kanë probleme me kilogramët e tepërta dhe ngrënia e tyre këshillohet pa marrë parasysh se çfarë diete aplikoni.

Përpos boronicës, fruta tjera tejet e dobishme kundër fryrjes janë edhe rrushi dhe ananasi, të cilët duhet konsumuar në sasi të vogla.