Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Breshëri shkatërroi kulturat bujqësore - Bujqesia.eu

Breshëri shkatërroi kulturat bujqësore

0

bresheri

Qindra mijëra euro vlerësohet të jetë fatura e dëmit të shkaktuar nga vërshimet e shiut dhe të breshërit, që këtë verë ka përfshirë herë pas here edhe rajonin e Prizrenit.

Kjo anë që shquhet si zonë bujqësore, në të cilën kultivohen perime dhe pemë, në disa vende ka marrë pamje trishtuese, shkaku i dëmeve që kanë pësuar pothuajse në të gjitha të mbjellat bujqësore./Zeri.info/