Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Certifikata për grate fermere - Bujqesia.eu

Certifikata për grate fermere

0

qertifi

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti do të ndajë certifikatat për gratë pjesëmarrëse në trajnimin organizuar nga Komuna e Prishtinës dhe instituti “Riinvest”, “Trajnimi për gratë fermere, ndikimi i trajnimit direkt në zbutjen e papunësisë së grave mbajtëse të familjes”.
Fokus i veçante i këtij projekti ishin gratë kryefamiljare si dhe gratë që jetojnë në kushte të rënda sociale.
Me këtë rast, 24 gra fermere të përzgjedhura nga katër fshatra të Komunës së Prishtinës , u trajnuan për bujqësi cilësore. /Telegrafi/