Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Shëroni semundjet me rozmarinë! - Bujqesia.eu

Shëroni semundjet me rozmarinë!

0

rozmarine

Rozmarina është një bimë mjaft e njohur, e cila ka ndihmuar në shërimin e shumë sëmundjeve. Përpos kësaj, ajo gjen përdorim kudo, ku përpos maskës për flokë të shëndetshëm, atë mund ta përdorim edhe për trupin tonë.
Rozmarina lufton bakteret, nxit qarkullimin e gjakut, ndihmon në parandalimin e helmimit te melçisë dhe posedon disa veçori antikancerogjene.
Jo vetëm kaq pasi ajo ka efekt në sherimin e dhimbjes së kokës, ndikon te mjekimi i ngritjes dhe uljes së tensionit, si dhe qarkullimin e gjakut dhe kontraksioneve menstruale, migrenën, astmën.
Rozmarina njihet si stimulus i rritjes së flokëve, sikundër është një mjet i mirë natyral për trajtim të zbokthit.