Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Dardha, fruti që shëron sëmundjet - Bujqesia.eu

Dardha, fruti që shëron sëmundjet

0

dardha

Padiskutim që dardha është një ndër frutat që nuk duhet të mungojë në tavolinën tonë, pasi ka vlera të rralla ushqyese. Nëqoftëse ju keni hequr lëkurën e këtij fruti, fatkeqësisht keni hequr edhe pjesën më të domosdoshme.
Lëkura e dardhës është e pasur me vitamina, fibra dhe vlera ushqyese, të cilat e tejkalojnë vleren e asaj çfarë gjendet nën të. Në mesin e perberesve të tjerë cilesore, duhet theksuar flavonoidin floretin, materien që pengon rritjen e qelizave të tumorit.