Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Disa të mira të vajit të linit - Bujqesia.eu

Disa të mira të vajit të linit

0

 
aji i linit

Vaji i linit shërben për të mirëmbajtur dhe rigjeneruar çdo qelizë të trupi tonë.
Ndihmon në forcimin e zemrës, shikimit dhe syve. Gjithashtu, vaji i linit forcon kujtesën, rrit përqendrimin, ndikon në dobësim (ulje të peshës), forcon kockat, balancon hormonet. etj. Ky vaj parandalon sëmundjet e parkinsonit, alzheimerit, sklerozës, infarktit e kancerin.
Për fëmijët: Ndikon në rritjen e shpejtë e të shëndetshme, u zhvillon trurindhe trupin si dhe u forcon imunitetin.