Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Domatet e gjelbra i rezistojnë Salmonellës - Bujqesia.eu

Domatet e gjelbra i rezistojnë Salmonellës

0

domatja e gjelbert

Një studim i fundit ka zbuluar se domatet e gjelbra janë më rezistente ndaj infeksionit me Salmonella sesa ato të kuqet, apo të pjekurat.

Tani që produktet e freskëta vazhdimisht po ndërlidhen me përhapjen e këtij infeksioni, hulumtues nga Universiteti i Floridës, Instituti për Shkenca Ushqimore dhe Bujqësore, ka dashur që të mësojë më shumë mbi faktorët fiziologjikë, ekologjik dhe ambiental që prekin aftësinë e Salmonellas për t’i kolonizuar pemët dhe perimet para dhe pas vjeljes së tyre.

Ata kanë testuar domatet e kuqe dhe të gjelbra nga disa fusha të ndryshme të mbledhura në kohë të ndryshme për të gjetur se ku janë shkaqet e prekjes nga ky infeksion.

Përfundimisht, ata erdhën në përfundimin se domatet e kuqe, apo të pjekura, janë shumë më të ndjeshme ndaj infeksionit Salmonella, së bashku me ato domate të mbledhura në sezonin më të nxehtë dhe më të thatë.

Zbulimet e këtij studimi janë publikuar në buletinin “PLOS ONE”.