Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Efektet e sallatës jeshile në shëndetin tuaj. - Bujqesia.eu

Efektet e sallatës jeshile në shëndetin tuaj.

0

sallata j

Zarzavatet janë dhe produktet ushqimore më të shëndetshme për organizmin tonë.
Sallata e bërë prej tyre ka një efekt të shëndetshëm për organizmin, nëse ne do të konsumonim në dy vakte tona kryesore (drekë dhe darkë) sallatë jeshile atëherë efektet e saj janë;

-Parandalimi i zhvillimit të kancerit
-Ul kolesterolin dhe të mbron arteriet
-Ndihmon mëlçinë në punën e rëndësishme të detoksikimit
-Ushqen bakteret mbrojtëse nga ‘armiqtë’

-Rregullon nivelin e sheqerit
-Ndihmon të ngopeni më shpejt
-Mbron masën kockore dhe ul tensionin e lartë arterial!

Fillimi i një vakti me sallatë jeshile është një fillim i mirë për një shëndet të mirë.