Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Fasulja per vitalitet. - Bujqesia.eu

Fasulja per vitalitet.

0

pasuli

Fasulja është një ndër ushqimet më të popullarizuara në botë, dhe këtë me arsye. Ky ushqim duhet të jetë pjesë e planit tuaj të humbjes në peshë.
Ja disa nga arsyet pse duhet ta konsumoni më shpesh.
Është e pasur me fibra
Fasulja është e pasur me fibra, të cilat ulin kolesterolin dhe përshpejtojnë procesin e tretjes. Në kombinim me ushqime, mund të jetë shumë e dobishme. Pra, nëse dëshironi të humbni në peshë, ta konsumoni një herë në javë.
Tretet ngadalë
Një nga shumë arsye pse duhet ta hani fasulen është se tretet ngadalë, që do të thotë se për një kohë të gjatë nuk do ta ndieni urinë. Gjatë kësaj kohe, fasulja do t’ju largojë nga ëmbëlsirat dhe ushqimet e grimcuara.
Përmban pak kalori
Fasulja ka vlerë të lartë ushqyese, e përmban shumë pak kalori. MST / E pasur me proteina Fasulja është burim i vlefshëm i proteinave cilësore, përmban shumë pak kalori dhe yndyrë, që do të thotë se është e shkëlqyeshme për belin tuaj. Shkaku i përmbajtjes, fasulja është ushqim që ju mbush me energji.
Share !