Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Festa e rrushit në Rahovec, këtë fundjavë - Bujqesia.eu

Festa e rrushit në Rahovec, këtë fundjavë

0

festa e rrushit

Manifestimi tradicional “Festa e vjeljes së rrushit-Rahoveci’ 2014”, do të mbahet këtë të diele në Rahovec.

Kjo festë është organizuar nga Komuna e Rahovecit, e cila ka paraparë që pas hapjes solemne të vizitohen produktet e rrushit dhe verërave të ekspozuara.
Po ashtu, është paraparë të shpallen rezultatet për vreshtarin më të mirë, miss mbretëresha e rrushit, si dhe shumë aktivitet të tjera me të cila do të shënohet kjo ditë./RahovecPress/