Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Frendt prezanton traktorin e ri - Bujqesia.eu

Frendt prezanton traktorin e ri

0

traktori

Fendt ka prezantuar një seri të produkteve të saja të freskuara, të cilat u paralajmëruan për herë të parë në panairin Agritechnica të muajit nëntor.

Viti që lamë pas ka qenë i ngarkuar për bavarezët, të cilët kanë shtuar kombajna dhe foragjerë të rinj për të kompletuar më në fund linjën e tyre për të korrat, përderisa shitja e traktorëve për vitin që lamë pas ka arritur në 18,000.

Por, kompania ka freskuar edhe traktorët me 220-390hp të serive 800 dhe 900. Megjithëse ndryshimet janë të vogla, Fendt është prodhuesi i fundit që fut motorët Stage 4 në traktorët e tij të fuqishëm.

Përveç motorit, nga perspektiva e shoferit, nuk është ndryshuar edhe aq shumë. Është shtuar sistemi që rregullon presionin e gomave Vario Grip e që përmirëson shpenzimet në karburant.