Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Fruti që pastron gjakun! - Bujqesia.eu

Fruti që pastron gjakun!

0

shega  w

Është një prej frutave më të preferuara dhe mbi të gjitha është e stinës së vjeshtës. Shega k anjë sere vetish lidhur me aksionin që luan në zemër dhe në arterie, falë pranisë së flavonoideve.
Është ideale për të garantuar elasticitetin e venave të gjakut si dhe për të parandaluar sëmundjet kardiovaskulare.
Për një aksion pastrues të gjakut dhe për funksionimin e aparatit kardiovaskular, këshillohet që të konsumohet rregullisht lëngu i shegës.
Gjysmë gote lëng shege i pirë çdo mëngjes për dy muaj me radhë, garanton shëndet të mire për zemrën dhe qarkullim të rregullt të gjakut në çdo ndërrim stine