Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Graviola – kurë kundër kancerit! - Bujqesia.eu

Graviola – kurë kundër kancerit!

0

 

graviola-kanceri

Trajtimi i simptomave të kancerit

Graviola vjen në kohën e përshtashme kur kurat kundë rkancerit vazhdojnë të jenë gjithnjë e më të shtrenjta. Shkencëtarët mjekësorë nëpër botë e konsiderojnë kancerin si një sëmundje në dukje të re, në kuptimin se ajo kurr nuk ka ekzistuar më parë. Njerëzit në kohët e hershme nuk ishin të shqetësuar në lidhje me këtë sëmundje, përshkak të faktit se gjatë atyre kohërave, ushqimet si frutat e freskëta dhe peshk nuk ishin kontaminuar me ndonjë component kancerogjen.
Kërkimet flasin fatkeqësisht për medikamente që lehtësojnë simptomat e caktuara. Sot ekzistojnë metoda alternative për parandalimin e kancerit duke përdorur barëra natyrore, por le të përqëndrohemi në përfitimet e graviolës, sikur kundër kancerit. Ekzistojnë dy shkolla të mendimit lidhur me shqetësimet e kancerit – parandaluese e mjekuese. Natyrisht askush nuk mund të mohojë se është shumë më mire që të parandalosh se sa të kurosh. Kjo mund të bëhet duke qenë i vetëdijshëm dhe vigjilentë në atë që trupi ynë është duke na thënë. Në të vërtetë, trupi ynë na flet. Thjesht dëgjojeni atë dhe kursejani vetes ankthin dhe depresionin, që sjell sëmundja e kancerit.
Graviola kuron kancerin – si të tejkalohet sëmundja me anë të rrugës alternative të shërimit
Ekspertët besojnë se graviola ndihmon në kurimin e shumë sëmundjeve, kryesorja mes tyre është trajtimi i simptomave të kancerit. Përveç frutit të graviolës, edhe gjethet, rrënjët dhe farat e saj janë duke u përdorur si ilaç natyror dhe qetësues. Dhe në qoftë se dikush shkon edhe më tej për të mësuar të mirat e graviolës, studiuesit zbuluan se graviola ka aftësinë për të vrarë qelizat e kancerit. Testet e kryera treguan vetitë antikancerogjene të saj. Kjo pemë gjendet kryesisht në pyjet e Amazonës. Mirëpo sot, ajo mund të gjendet në forma të ndryshme. Ekstraktet graviola në formë kapsule, pluhuri, lëngu apo caji mund të jenë një plotësim i mire ushqimit – pak graviolë në ditë, në kohën e gjumit, do të dëbojë të gjitha sëmundjet.
Por, kur thuhet se efikasiteti i shërimit të kancerit nga graviola është testuar, kjo nuk do të thotë që çdo pacient me kancer, i cili e përdor atë do të shërohet plotësisht. Në terapinë apo trajtimin e simptomave të kancerit, procesi është mjaft i gjatë dhe duhet të përfshijë shumë informacione të sakta për të mirën e pacientit. Mënyra natyrore në procedurën e shërimit të kancerit nga graviola mund të jetë një alternativë e mirë. Sot besohet se mënyra e vetme për të kuruar kancerin është nëpërmjet ndërhyrjes së zakonshme mjekësore, për të bërë chemioterapi, kirurgji dhe rrezatim.
Kancerinukkaekizstuarnëkohët e mëparshme, dhepërsëmundjetëndryshme, njerëzit thjesht janë shëruar në mënyrë natyrore. Dhe ndodhi ajo që disa nga këta njerëz jetonin deri në njëqind vjet. Ekstraktet e pemës Graviola, që në fakt është zemra e shërimt të kancerit, ka qenë e dobishme për këta njerëz në të gjitha llojet e kancerit dhe sëmundjeve tjera./Agroportal/