Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 “Gruri i sivjetshëm përmbush 90% të kërkesave për miell” - Bujqesia.eu

“Gruri i sivjetshëm përmbush 90% të kërkesave për miell”

0

Fushata e korrje-shirjeve të grurit ka filluar sot në komunën e Shtimes.

Hapjen e kësaj fushate e ka bërë kryeministri i Kosovës Isa Mustafa së bashku me ministrin e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural Memli Krasniqi.

Me këtë rast kryeministri Isa Mustafa tha se interesimi për ta punuar tokën po rritet.

Ndërsa ministri i Bujqësisë, sipas KP-së, tha se sivjet punimi i tokës ka arritur përqindje rekorde dhe do të mbulojë 90 për qind të nevojave vendore për miell.