Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Hani pemë për hir të shëndetit - Bujqesia.eu

Hani pemë për hir të shëndetit

0

Molla 1

Një mollë në ditë vërtetë ndoshta ndihmon që mos t’i bëni vizitë kardiologut.

Pemët si mollët, dardhat, portokalli dhe grejpfruti përmbajnë fibër të tretshëm, e cila është parë se ndihmon në uljen e kolesterinës.

Pemët tjera si boronicat, manaferrat dhe rrushi gjithashtu zvogëlojnë kolesterinën ndoshta m’u për shkak se kanë shumë antioksidant të shëndetshëm për zemër.