Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Hurma, superfruti që bënë mrekulli. - Bujqesia.eu

Hurma, superfruti që bënë mrekulli.

0

hurma

Fruti i thatë si hurma ndihmon në eliminimin e sëmundjeve të ndryshme dhe rritjen e imunitetit në organizmin e njeriut.
Ndër të tjerash shkenctarët kanë zbuluar se efekti kryesor i hurmës ndihmon në kurimin e anemisë
Në vendet arabe është ushqim kryesor, i cili shuan urinë për shkak të përbërjes së celulozës.
Hurma ngjasonë të jetë njëri nga bimët që mund të përdoret në tërsi nga rrënja, gjethet e deri tek fruti duke stimuluar të gjithë shkaktarët e dëmshëm të organizmit.