Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Ilaqe natyrale kunder pagjumesise - Bujqesia.eu

Ilaqe natyrale kunder pagjumesise

0

pagjumesias

Nëse jeni duke kërkuar mënyra për të luftuar pagjumësinë, e nuk dëshironi të përdorni tableta për fjetje, përdorni ilaqet natyrale në vijim.
1.Arrëmyshku
Bëhet fjalë për një erëz, që mund t’u ndihmojë që të relaksoheni nëse jeni nën stres. Nëse keni probleme me gjumin pini një çaj të arrëmyshkut para se të shkoni në shtrat. Vetëm duhet të keni kujdes që të mos e teproni, sepse teprica e arrëmyshkut mund të shkaktoj haluçinacione.
2.Kamomili
Çaji i kamomilit njihet qyshmoti si ilaq në luftën kundër pagjumësisë. Megjithatë, për të qenë efektiv , duhet të jetë paksa më i fortë.
3.Livanda
Vaji i limandës përdoret në terapi aromatike si trajtim kundër pagjumësisë.Është shumë relaksues , ndërsa efikas edhe në luftën kundër migrenës.
4.Meli
Meli është një qetsues shumë i mirë natyral, e përshak të kësaj arsyeje përdoret për qetësim të nervave dhe si ilaq natyral kundër pagjumësisë.Kjo bimë zbut nervozizimin, shqetësimin dhe stresin, nxit gjumin dhe forcon nervat./ Kosova SOT