Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Ja pijet mbrojtëse ndaj gripit. - Bujqesia.eu

Ja pijet mbrojtëse ndaj gripit.

0

MOllaaaaaa

Recetat popullore shpesh janë mbrojtësit ideal të organizmi tuaj. Ato në shumë raste e mbrojnë shëndetin tonë nga sulme të herë pas hershme të shqetësimeve dhe virozave të ndryshme të stinës. Recetat e duhura mbrojtëse ndaj gripit dhe ftohjes janë.

Pija e erëzuar nga molla.

Për përgatitjen e saj është e nevojshme që ju të keni 1 lugë kripë, 1 lugë të madhe uthull të mollës, 3 lugë mjaltë, 1 gotë të ngrohtë ujë. Të gjithë përbërësit përzijini dhe i tretni në ujin e ngrohtë dhe kënaquni në këtë pije të fortë, e cila pastron sinuset dhe ndihmon të hiqni kollën.

Pija nga hudhra.

Hudhra është plot me vitamina C, minerale natyrale dhe antioksidues, që në mënyrë të përsosur ndihmojnë kundër ftohjes. Hudhrën mund ta hani me bukë të thekur, por më mire nëse në organizëm e sillni përmes pijeve. Imtësoni dy hudhra dhe i hidhni në një gotë me ujë të vakët. Ta konsumoni në mëngjes e më pas ta përsërisni çdo 4 orë.