Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Ja vetitë kuruese të majdanozit dhe limonit! - Bujqesia.eu

Ja vetitë kuruese të majdanozit dhe limonit!

0

majdanozii

Për të luftuar bakteret, mjafton që ne të përdorim vetëm limon dhe majdanoz, ilaç krejtësisht natyral. Kombinimi i limonit dhe majdanozit duke shtuar mjaltë dhe vaj ulliri, shndërrohet në ilaç kundër baktereve, sidomos Esheria kolit.
Majdanozi ndihmon në shërimin e shumë sëmundjeve si pezmatimin e prostatës, enjtjen e këmbëve, reumatizmen, dhimbjet e eshtrave, mbipeshën. Ndërkaq, dy dobitë shëruese të limonit janë efekti i tij kundër baktereve dhe viruseve./Indeksonline/