Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Kalorite qe fitoni nga ushqimet! - Bujqesia.eu

Kalorite qe fitoni nga ushqimet!

0

kalori

Të gjithë ekspertët e tretjes bashkohen në një pikë që ka të bëjë me nevojën e numërimit të kalorive. Revista “Wise Geek” ka listuar 71 ushqime dhe masën e tyre për të dhënë një ngarkesë prej 200 kalorish. Më poshtë keni disa prej tyre.
1. 385 gram mollë =200 kalori

2. 145 gram makarona =200 kalori

3. 75 gram patate te fërguara =200 kalori

4. 66 gram wurstel =200 kalori

5. 28 gram gjalpë =200 kalori

6. 33 gram fruta te thata =200 kalori

7. 50 gram biskota te kripura =200 kalori

8. 496 ml Coca Cola =200 kalori

9. 1425 gram sedano =200 kalori

10. 588 gram brokoli =200 kalori

11. 740 gram speca =kalori

12. 570 gram karota =200 kalori

13. 475 gram qepë =200 kalori

14. 375 gram bizele =200 kalori

(Express)