Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Kanali industrial përmbyt mbi 10 hektarë tokë bujqësore - Bujqesia.eu

Kanali industrial përmbyt mbi 10 hektarë tokë bujqësore

0

toka

Dhjetë hektarë tokë bujqësore në Zhabar të Mitrovicës janë përmbytur nga uji i kanalit industrial “Trepça”, por edhe nga uji i Ujësjellësit.

Sipas banorëve, kjo problematikë rëndon mbi ta që një kohë të gjatë, ndërsa komuna dhe askush tjetër nuk ka ndërhyrë për ta zgjidhur./Zeri.info