Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Kapet peshku prej gati 50 kilogramësh - Bujqesia.eu

Kapet peshku prej gati 50 kilogramësh

0

peshkuimadhPeshkatari Adem Kraja nga fshati Pistull i Ulqinit ka zënë peshkun prej 48 kilogram.

Ai dhe djali i tij Ferid Kraja kanë zënë një peshk plot 48 kilogram, mirëpo ai thotë se nuk do ta shes.

Beteja e peshkatarit për të tërhequr këtë peshk, bashkë me të birin ka zgjatur një kohë të gjatë.

Peshkatari thotë se zona është e pasur me peshk sidomos e llojit levrek dhe spalcë, por ky ne këtë rast ai kishte pasur shumë fat .