Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Kosova në panairin "International Green Week" - Bujqesia.eu

Kosova në panairin “International Green Week”

0

12439202_597174160421011_3476215288552785885_n

Ministri i Bujqësisë Memli Krasniqi, ka bërë një postim në ‘facebook’ duke shfaqur fotografitë e pavijonit të Kosovës në panairin “International Green Week”, që do të mbahet nga nesër në Berlin.

“12 kompani prodhuese dhe përpunuese nga Kosova do të prezantojnë produktet e tyre para konsumatorëve gjermanë dhe botërorë. Kjo është një mundësi shumë e mirë që agrobizneset tona të zgjerojnë bashkëpunimin. Ne do të vazhdojmë të mbështesim afaristët kosovarë në promovimin e prodhimeve tona edhe në ngjarje të tjera të rëndësishme ndërkombëtare”, ka shkruar Krasniqi

12494732_597174610420966_6946628860141487288_n