Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Lëngjet që stmulojnë tretjen pasi kemi konsumuar ushqime me tepricë - Bujqesia.eu

Lëngjet që stmulojnë tretjen pasi kemi konsumuar ushqime me tepricë

0

lenguuu

Gjithmonë i premtojmë vetes se nuk do konsumojme shume ushqim në ditët e festave për të evituar rendesën që ndiejmë në stomak pas konsumimit të tëpërt.
Megjithatë kur vjen dita e festave gjithnjë ndodh ndryshe: thyejmë premtimin, pasi nuk mund të mos tundohemi nga gatimet e shijshme. Por, pas festave përvec merakut që ne kemi per peshën interesohemi dhe për desintoksikimin e trupit tonë. Eshte e rëndësishme që të konsumojmë sa me shumë lëngje, fruta dhe perime. Ingredientët të cilët përdoren për përgatitjen e lengjeve detoksikues kanë një përmbajtje të lartë me antioksidues të cilët ndihmojnë në stimulimin e tretjes dhe pastrimin e mëlcisë.
1) Lëngjet që mund të përgatisim një ditë pas festave
Përbërësit (2 gota):
– 2 karrota të mesme
– 2 gjethe selino
– 1 gotë lëng portokalli
– 1 lugë caji xenxefil
– 2 luge sheqer ngjyrë kafe (sheqer integral)
– 6 kuba akulli
– Gjethe menteje për garniture
Mënyra e përgatitjes:
1. Lajini mirë karrotat dhe bëjini lëng me shtrydhesen e frutave.
2. Me pas vendosini dhe përbërësit që ngelen në shtrydhëse frutash.
3. Përftohet një lëng të cilin mund ta konsumoni menjëherë pasi e keni përgatitur.
2) Lëngu i gjelbër
Përbërësit (për dy gota):
– 3 kastraveca
– Gjysëm pako spinaq
– 100 gram ujë
– Një majë luge piper dhe kripë
Përgatitja:
– Lajini mirë perimet.
– I prisni kastravecat në copa dhe spinaqin në copa shumë të vogla.
– Vendosini të gjithë përbërësit në një shtrydhëse.
3) Lëng karrotash dhe panxhari
Përbërësit:
– 8 karrota
– 1 panxhar i kuq
– 1 kërcell selino
Përgatitja:
1. Qëroni dhe lani kastravecat dhe panxharin.
2. Lani dhe prisni kërcellin e selinosë.
3. Mblidhni të tërë përbërësit në një shtrydhëse.
4. Konsumojeni mënjëherë sapo ta keni përgatitur. Mund të pini një gotë pas konsumimit të drekës, një herë në javë.
4) Lëng me selino dhe mjaltë
Përbërësit:
– Një lugë gjelle me mjaltë
– 3 kërcej selino
– Një gotë ujë
Përgatitja:
1. Lajni dhe prisni kercejtë e selinosë.
2. Vendosini në një shtrydhëse duke shtuar dhe mjaltin.
3. Shtrydhini në shtrydhëse dhe konsumojeni këtë lëng një herë në javë.
5) Lëng molle dhe portokalli
Përbërësit:
– 4 portokalle
– 1 mollë
– 1.5 litra ujë
Përgatitja:
1. Përftoni ekstakte të mollës dhe portokallit me anën e shtrydhëses.
2. Përzieni ekstraktet e perftuara me ujin.
3. Konsumujoni lëngun pas ngrënies së cdo vakti për rrëth një javë.
6) Lëng luleshtrydheje dhe molle
Përbërësit:
– 2 mollë të mëdha
– ½ filxhani me luleshtrydhe
– 1 gotë ujë
Përgatitja:
– Qerojini, lajini dhe i prisni mollët me kujdes.
– Lajini luleshtrydhet.
– Vendosini të dyja llojet e frutave në një shtrydhëse dhe shtrydhini. Konsumojeni lëngun tre herë në javë.