Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Lëngu i dardhës burim energjie - Bujqesia.eu

Lëngu i dardhës burim energjie

0

dardha

Teksa konsumojmë në përditshmëri dardhën, nuk e kemi menduar gjatë se lëngu i frutit ka veti kuruese për shëndetin tonë. Thuhet se lëngu i dardhave të freskta esëll në mëngjes është kurues për kollën dhe grykët e acaruara.
Jo vetëm kaq, lëngu i saj është një burim i shkëlqyer energjie sikundër edhe ilaç për hipertensionin. Teksa jemi të dhënë për të pasur një lëkurë të pastër dhe të bukur, mjafton të përdorim lëngun e dardhës.
Ajo është mjaft efektive për të patur një lekure të bukur, teksa është e shkëlqyer per foshnjet mbi 6 muajshe.