Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Lëngu i domates. - Bujqesia.eu

Lëngu i domates.

0

Domatja 1234

Lëngu i domates përveç vlerave ushqyese ju ndihmon të ndjeheni edhe më të ngopur.

Keni ngrënë mëngjes, por vetëm disa orë më pas ndjeheni sërish të uritur? Në vend se të hani edhe ndonjë pjatë tjetër kalorike ose ndonjë sandviç të shpejtë, preferoni të pini lëng të domates.

Veç që ju mban të ngopur, lëngu i domates u ofron juve shumë minerale dhe vitamina të nevojshme për funksionim normal të organizmit.

Ajo çfarë duhet të keni kujdes është të mos i hidhni shumë kripë ose lëndë djegëse, për të parandaluar kështu problemet me lukth.

Pyeteni sa do të mjaftojnë për të qëndruar të ngopur për një kohë? Nutricionistët thonë se mjafton një gotë e madhe prej 200 mililitrash. Sasitë e tepruara të saj mund të nxisin irritime në lukth.