Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Limon dhe kripë, kundër dhimbjes së kokës - Bujqesia.eu

Limon dhe kripë, kundër dhimbjes së kokës

0

limon

Dhimbja e kokës është një shqetësim i cili në shumë raste bëhet i padurueshëm, por në të gjithë rastet migrena është dhe diagnoza më e shpeshtë.

Migrena është sëmundje e shpeshtë që prek 36 milionë meshkuj, femra dhe fëmijë, vetëm në Amerikë. Njerëzit që vuajnë nga migrena e dinë se është dhimbje e fortë dhe vështirë shërohet.

Studime të shumta që janë zhvillua në lidhje me mënyrën se si të ngadalësojmë dhimbjen e kokës theksojnë se migrena mud të ngadalësohet dhe me ilaçe tjera natyrale.

Një mënyrë e mirë për të lehtësuar dhimbjen është lëngu i limonit me kripë. Për të përgatitur këtë përbërje ju duhet që në fillim të zgjidhni kripë cilësore, ajo që sugjerohet është kripa e Himalajave, e cila është shumë e pasur me minerale. Kripa mund t’ju shpëtojë nga dhimbjet e kokës dhe migrena, sepse shton nivelin e serotoninës në gjak, forcon sistemin nervor, normalizon ekuilibrin acid dhe alkalin në trup.

Merrni një gotë të lëngut të freskët të limonit dhe ia shtoni dy lugë kripë. E përzieni, e më pas e shtoni në një gotë të madhe dhe shtoni ujë. Pasi ta keni përzier mirë, e pini përnjëherë, kjo është një recetë që do ju mbajë larg nga medikadentët e dëmshëm.