Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Limoni i shëndetshëm - Bujqesia.eu

Limoni i shëndetshëm

0

 

image

Limoni është një frut i cili është i pasur me vitaminë C, është një produkt i nevojshëm për shëndetin e lëkurës, thonjve dhe flokëve.

Lëngu nga limoni është gjithashtu një mënyrë efektive për të hequr puçrrat në fytyrë, por edhe të parandalojë paraqitjen e tyre.

Në qoftë se lëkura juaj është e plasaritur dhe e thatë, në vend të përdorimit të mjeteve të zakonshme për hidratim të lëkurës mund të bëni një masë me mjaltë dhe lëng limoni dhe ta aplikoni në fytyrë, duar dhe këmbë.

Masa që do të përdoret nuk duhet të jetë shumë e trashë.