Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Lopët ngordhin, organet shtetërore nuk duken askund! - Bujqesia.eu

Lopët ngordhin, organet shtetërore nuk duken askund!

0

lopet1

Fermerët e Kamenicës janë të shqetësuar me përhapjen e sëmundjes së gungave të lëkurës te gjedhet e tyre, ku si pasojë një pjesë e gjedheve kanë ngordhur.

Ata akuzojnë Agjencinë e Ushqimit dhe Veterinarisë (AVUK) se megjithëqë kanë qenë njoftuar për përhapjen e sëmundjes te gjedhet e tyre nuk kanë marrë asnjë masë.

Familja e fermerit Enver Maliqi nga fshati Feriqevë deri tashti i kanë ngordhur 6 krerë lopë, ndërsa tashmë edhe një pjesë e tyre është sëmurë. Fermeri deklaron se kanë hedhur kafshët e ngordhura në pjesë të ndryshme të fshatit, ngase as Komuna e Kamenicës por edhe AVUK-u nuk kanë hapur ndonjë gropë për t’i mbuluar bagëtitë e ngordhura, shkruan Koha Ditore.