Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Mbështetje për projektet bujqësore të Lipjanit - Bujqesia.eu

Mbështetje për projektet bujqësore të Lipjanit

0

ministria 1

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi priti sot në një takim kryetarin e Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, me të cilin ka biseduar për zhvillimet në sektorin e bujqësisë, si dhe për programet zhvillimore të ministrisë.

Në këtë drejtim, ministri e njoftoi kryetarin më hollësisht për Programin për Bujqësi dhe Zhvillim Rural për vitin 2015 dhe për skemat e reja të mbështetjes, përmes të cilave ai tha se kanë zgjeruar mbështetjen për shumë sektor të bujqësisë.

Ministri Krasniqi, theksoi se në programet e këtij viti do të gjejnë mbështetje të madhe edhe fermerët e komunës së Lipjanit, të cilët janë të dalluar në shumë sektor të bujqësisë e blegtorisë.

Ministri Krasniqi ka konfirmuar gatishmërinë e tij për të thelluar bashkëpunimin me këtë komunë, me qëllim të zhvillimit të mëtejmë të sektorit të bujqësisë në këtë rajon.

Nga ana e tij, kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti, e falënderoi ministrin për mbështetjen që MBPZHR-ja ka dhënë në vazhdimësi për komunën e Lipjanit, me qëllim të zhvillimit të mëtejmë të sektorit të bujqësisë. Kryetari Ahmeti e njoftoi ministrin edhe për sfidat dhe të arriturat në këtë sektor dhe me këtë rast shprehi përkushtimin e  tij për të realizuar projekte zhvillimore në këtë sektor.