Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Me një projekt të Komisionit Evropian, Deçani bëhet me ekotreg - Bujqesia.eu

Me një projekt të Komisionit Evropian, Deçani bëhet me ekotreg

0
decani
Projekti për ndërtimin e ekotregut është në kuadër të programit ndërkufitar Shqipëri-Mali i Zi-Kosovë dhe do të realizohet edhe në partneritet të grupit lokal të veprimit “Gjeravica”.
Projekti ka vlerë 189 mijë euro dhe financohet nga Zyra e Komisionit Evropian në Kosovë. Ramë Melaj, drejtor komunal i Urbanizmit në Deçan, tregon për KD-së se ekotregu do të ndërtohet në këtë qytezë në hapësirën komunale që gjendet kapur me tregun e gjelbër privat, shkruan sot “Koha Ditore”.
Hapësira e këtij tregu do të jetë 600 metra katrorë dhe në të do të vendosën 35 tavolina për ekspozim dhe shitje të bioprodukteve blegtorale, bujqësore, bletare dhe të mishit.