Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Ministria e Bujqësisë fillon pagesat e subvencioneve nga viti i kaluar. - Bujqesia.eu

Ministria e Bujqësisë fillon pagesat e subvencioneve nga viti i kaluar.

0

Rrushi1

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka njoftuar fermerët përfitues se tashmë ka filluar pagesa e obligimeve të mbetura nga viti i kaluar.
Deri më tani, janë ekzekutuar më shumë se gjysma e pagesave direkte dhe sipas të dhënave të fundit nga Departamenti i Thesarit në Ministrinë e Financave, janë realizuar pagesat si më poshtë:

Pagesat

 

pagesa22

MBPZHR-ja do të punojë intensivisht që të gjitha obligimet e mbetura nga viti i kaluar, si në pagesa direkte, ashtu edhe në grante që të kryhen sa më parë.