Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Mjalti me ujë pija çudibërëse. - Bujqesia.eu

Mjalti me ujë pija çudibërëse.

0

mjalti

Mjalti është një produkt i cili i shoqëruar me ujin në momentin kur stomaku juaj është bosh ka një shumfishim të dobive për organizmin tonë.
Ne e dimë se ai është një produkt i shëndetshëm për organizmin tonë por nuk e dinim se shoqërimi i tij me ujë është dhe një nga përfitimet më të mëdha që ne mund të bëjmë për shëndetin.
Mjalti me ujë ndihmon kur kemi të bëjmë me zorrët dembele dhe sëmundjet e tjera të stomakut, forcon sistemin imunitar, është i shkëlqyer për të luftuar bronkitin, pastron trupin nga bakteret dhe ndihmon në luftën kundër viruseve, ndihmon në probleme me urinim, ndihmon në spastrimin dhe shtrëngimin e lëkurës.
Për të përgatitur këtë masë është e rëndësishme që një lugë gjelle mjaltë në një gotë me ujë të vakët dhe e përzieni. Ai duhet të pihet shpejt çdo mëngjes në stomak bosh, gjithashtu ai mund të konsumohet dhe para gjumit.