Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 National Geographic zgjedh kafshën nga Kosova një nga më të çuditshmet për 2015 - Bujqesia.eu

National Geographic zgjedh kafshën nga Kosova një nga më të çuditshmet për 2015

0

gafore

National Geographic në përzgjedhjen e 10 kafshëve më të çuditshme të 2015’tës, ka zgjedhur edhe një hardhucë nga Kosova.

I renditur i pesti në listë, në faqen e “National Geographic” përshkruhet si një hardhucë me tre bishta, që është parë në Kosovë, në muajin qershor.“Një hardhucë me tre bishta është parë në Kosovë, gjë e cila është një ‘gabim’ gjenetik i procesit të rigjenerimit”, transmeton Express.

Në vendin e parë në këtë listë është një gaforre ngjyrë violet, e quajtur “ New Vampire Crabs”, e cila është parë në muajin mars në pjesën jugore të Azisë.Lista është me 10 kafshë interesante dhe të çuditshme.