Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Në Loxhë të Pejës ndërtohet fabrika e përpunimit të farave të kungullit - Bujqesia.eu

Në Loxhë të Pejës ndërtohet fabrika e përpunimit të farave të kungullit

0
fabrika
Kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri vuri gurëthemelin e fabrikës së përpunimit të farave të kungullit në fshatin Loxhë. Ai tha se në ndërtimin e fabrikës Komuna e Pejës do të marrë pjesë me 35% të financimit.
Kjo fabrikë do të jetë bazë e mirë për zhvillimin e agrobiznesit.
Iniciativën për ndërtimin e fabrikës së përpunimit të farave të kungullit e kanë marrë shoqëria aksionare, që përfaqëson 24 fermerë, të cilët kanë shtrirje më të madhe në Pejë, pastaj në Istog, Deçan dhe Klinë.