Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Në Prishtinë u hap Panairi “Gratë në biznes” - Bujqesia.eu

Në Prishtinë u hap Panairi “Gratë në biznes”

0
grate
Agjencia për Investime dhe Përkrahjen e Ndërmarrjeve në Kosovë (KIESA), në kuadër të aktiviteteve për përkrahjen e grave ndërmarrëse në Kosovë në bashkëpunim me OJQ “Gratë në Biznes” ka hapur sot në Prishtinë panairin “Gratë në Biznes 2016”.
Drejtori i kësaj Agjencie, Besian Mustafa tha se është mirë që gratë po marrin pjesë në biznes dhe janë ndërmarrëse të mira.
Ky panairi synon promovimin e veprimtarisë ndërmarrëse te gratë e të gjitha komuniteteve, integrimin e tyre ne shoqëri si dhe inkurajimin e grave tjera për t’u futur në aktivitete biznesore.
Panairi po mbahet në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë.