Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Në Vushtrri janë shuar 1/3 e 500 hektarëve patate - Bujqesia.eu

Në Vushtrri janë shuar 1/3 e 500 hektarëve patate

0

59mulakKryetari i komunës së Vushtrrisë, Bajram Mulaku ka deklaruar se nga vërshimet e fundit janë shuar një e treta e 500 hektarëve të mbjellura me patate, me kultivimin e të cilës njihet edhe kjo komunë.
Mulaku thotë se Vushtrrisë i mungon fondi i subvencionimeve për fatkeqësi natyrore, dhe se përveç që janë dëmtuar bujqit nga këto vërshime, ka edhe familje të prekura mjaftë ndjeshëm.

Në një intervistë për RTK1, ai ka folur për qeverisjen e tij, projektet në kulturë dhe sport, si dhe projekte të ndryshme prej qeverisë dhe donacione të tjera. /Telegrafi/