Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Nis mbyllja e tregjeve të kafshëve nëpër komuna (Dokument) - Bujqesia.eu

Nis mbyllja e tregjeve të kafshëve nëpër komuna (Dokument)

0

Sipas një vendimi të Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë obligohen që Autoritetet Komunale në territorin e Kosovës të mbyllin dhe ndalojnë së funksionuari tregjet e kafshëve.

Gjithashtu në këtë vendim thuhet se duhet të dezinfektojnë objektet edhe zonat përreth.

Drejtoria për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural, njofton qytetarët e Komunës së Kaçanikut se nga data 01 korrik 2016(e premte) mbyllet tregu i kafshëve, për arsye të rasteve të dyshimta të sëmundjes Gungore të Lëkurës.

11 22