Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Përurohet Parku Natyror Rajonal i Shkrelit - Bujqesia.eu

Përurohet Parku Natyror Rajonal i Shkrelit

0

parku i shkrelit

Në Malësi të Madhe u inaugurua Parku Natyror Rajonal i Shkrelit, i cilësuar si Porta e Alpeve Shqiptare.

Ai është një nga dy parqet natyrorë rajonalë, krijuar në Veri të Shqipërisë në saje të bashkëpunimit mes komuniteteve lokale dhe projektit “CABRA” të Programit Gjerman për Bashkëpunim Ndërkombëtar, GIZ.

Krijimi i Parkut Natyror Rajonal të Shkrelit, siç transmeton “Zëri i Amerikës”, pritet t’i shërbejë ruajtjes dhe mbrojtjes së biodiversitetit dhe zhvillimit të bujqësisë dhe turizmit malor.