Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Pija ideale kundër gripit. - Bujqesia.eu

Pija ideale kundër gripit.

0

pije

Gripi është shqetësimi më i shpeshtë që ndodh gjatë stinës së ftohtë të dimrit. Përveç antibiatikve të shumtë që mund të mrrim nëpër farmaci një rol të veçantë kanë dhe recetat natyrale të bëra në kushte shtëpie.
Gjithmonë duhet të përpiqemi që në kushte shtëpie të përgatisim dhe recetat e duhura të cilat na ndihmojnë dhe na mbajnë larg këtyre virozave gripale.
Për të përgatitur një një pije e cila do të jetë mbrojtëse ndaj gripit ju nevojiten 3 gota lëng nga portokajtë e freskët, 1/3 e gotës lëng limoni, 2 lugë mjaltë, 4 thelpinj të hudhrës, ½ e lugës speca pikant dhe 2 lugë xhenxhefil të copëtuar.
Kjo është një pije e cila mbahet në frigorifer dhe mund të pihet tre deri në katër gota në ditë.