Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Qumështi i Artë' - pija që do t'ju ndryshojë jetën. - Bujqesia.eu

Qumështi i Artë’ – pija që do t’ju ndryshojë jetën.

0

qumeshti i arte

“Qumështi i Artë” është një pije e shijshme dhe tepër e shëndetshme, të mirat e së cilës janë të pafundme. Është veçanërisht e përshtatshme për konsum në mbrëmje.
Anila Mirdita
BioNatural Shop
www.facebook.com/BioNaturalShop

Përbërësi kryesor në këtë recetë është turmerik (shafran i Indisë), i cili ka veti antioksidante, anti-inflamatore dhe anti-kancerogjene. I kombinuar me piper, përfitimet e turmerikut rriten në mënyrë të konsiderueshme

Përparësi të tjera
▪ Forcon sistemin imunitar
▪ Anti – kancerogjen
▪ Ndihmon tretjen e ushqimit
▪ Pastron mëlçinë
▪ Rregullon metabolizmin
▪ Normalizon tensionin e lartë të gjakut
▪ Përmirëson shëndetin e trurit dhe forcon kujtesën
▪ Efektive në probleme të ndryshme të lëkurës
▪ Zvogëlon trigliceridet
▪ Antioksidant, antiseptik, analgjetik