Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Relaksohuni me kamomil - Bujqesia.eu

Relaksohuni me kamomil

0

kamomili1

Kamomili është padiskutim një ilaç i këshillueshëm për këdo. Teksa ne e konsumojmë kur jemi sëmurë, për të qënë sa më mirë me gjëndjen shëndetësore, atë mund ta përdorim mjaft mirë edhe në fytyrë.
Për të pasur një lëkurë perfekte dhe sa më të freskët, përdorimi i kamomilit do ju këshillohej pa një recetë të caktuar. Në një enë hedhim 50 ml ujë dhe e vendosim në zjarr të ziejë. Më pas i shtojmë 2 lugë lule kamomil (ose 1 bustinë çaji kamomil), e lemë të ziejë për 2 minuta. E heqim nga zjarri dhe presim qe të ftohet dhe e filtrojmë. Me lëngun e kamomilit lyejmë fytyrën. Ky lëng ruhet në vend të fresket dhe përdoret për 2-3 ditë